۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » مناسبت ها
  • شناسه : 2102
  • ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  • 94 بازدید
  • ارسال توسط :
فلسطین از منظر مقام معظم رهبری
فلسطین از منظر مقام معظم رهبری

فلسطین از منظر مقام معظم رهبری

حضرت آیت ‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) می فرمایند:  «من صریحا اعلام می‌کنم هر جوان فلسطینی که به خاک و خون‌کشیده می‌شود و هر خانواده فلسطینی که بی‌سرپرست و متلاشی می‌شود،رئیس جمهور و دولت امریکا به طور مستقیم در این جرم شریک وسهیم هستند.» حضرت آیه الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) طی نطقی درتاریخ دهم […]

حضرت آیت ‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) می فرمایند: 
«من صریحا اعلام می‌کنم هر جوان فلسطینی که به خاک و خون‌کشیده می‌شود و هر خانواده فلسطینی که بی‌سرپرست و متلاشی می‌شود،رئیس جمهور و دولت امریکا به طور مستقیم در این جرم شریک وسهیم هستند.»
حضرت آیه الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) طی نطقی درتاریخ دهم خرداد ماه سال‌۱۳۶۹ ه.ش خاطر نشان فرموده‌اند:
«.. سکوت و سازش خیانت آلود بسیاری از دولت‌های عربی و حتی‌تظاهر بعضی از آنان به بی‌تفاوتی و عدم حساسیت‌به سرنوشت فلسطین‌کار را به جایی رسانده است که دولت غاصب صهیونیست پس از سال‌هاکتمان و حتی انکار، اکنون دوباره داعیه اسرائیل بزرگ را علنابر زبان می‌آورد و با بی‌شرمی و وقاجت نیت پلید غصب سرزمین‌های‌جدیدی از میهن راتکرار می‌کند…» «امروز بحمدالله عنصر ایمان و جهاد اسلامی در مبارزات ملت‌فلسطین در داخل وطن مغصوب زنده شده و به همین جهت معادله قدرت‌در فلسطین به سود فلسطینیان نسبت‌به گذشته تغییر کرده است.جانشین برحق امام خمینی و تداوم بخش راه آن روح قدسی، یعنی‌حضرت آیت ‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدظله العالی) نیز مهمترین مسأله جهان‌اسلام را ضایعه اشغال فلسطین به دست صهیونیست‌ها مطرح نمودند وفرمودند:
«مسأله فلسطین یک راه حل بیشتر ندارد و آن تشکیل دولت‌فلسطینی در تمام سرزمین فلسطین است‌» .
مقام معظم رهبری در بخشی از پیامی که در آستانه فرارسیدن‌امام حج‌سال ۱۴۱۱ه. ق خطاب به حجاچ بیت الله الحرام ارسال‌نمودند، فرمودند:
«مهمترین مسأله امروز مساله فلسطین است که در نیم قرن اخیرهمواره مهمترین مساله جهان اسلام و شاید مهمترین مساله بشریت‌بوده است، اینجا سخن از محنت و آوارگی و مظلومیت‌یک ملت است،سخن از غصب یک کشور است، سخن از ایجاد غده‌ای سرطانی در قلب‌کشورهای اسلامی… است، سخن از ظلم مستمری است که اکنون دو نسل‌پی درپی از ملت فلسطین را فراگرفته است‌» .
علامه محمد حسین فضل الله، روحانی برجسته لبنانی در کنگره بین‌المللی فلسطین که در تهران برپاشد این واقعیت انکارناپذیر رامطرح کرد که:
«جمهوری اسلامی ایران تنها دولت جهان اسلام است که بطور رسمی‌مخالف وجود اسرائیل در هر شکل و هر صورت است زیرا بر مبنای‌رهنمودهای امام خمینی اسرائیل را غده سرطانی می‌داند که باید ازجسم امت اسلامی زدوده شود و لذا استراتژی اسلامی جمهوری اسلامی‌مبتنی بر تلاش همه جانبه برای حمایت از فلسطین در زمینه‌های‌سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی است و این موضعی است که بایدتمام نیروهای آزادی بخش مسلمان و عرب، جنبشی‌ها، احزاب وشخصیت‌های سیاسی تحت لوای رهبری، رهبر بزرگ دنیای اسلام، حضرت‌آیه‌الله خامنه‌ای که در خط امام خمینی حرکت می‌کند با آن همراه‌شوند» .
حضرت‌آیت ‌الله العظمی خامنه‌ای(حفظه الله) می‌فرمایند:
«امروز بحمدالله عنصر ایمان و جهاد اسلامی در مبارزات ملت‌فلسطین در داخل وطن مغصوب زنده شده و به همین جهت معادله قدرت‌در فلسطین به سود فلسطینیان نسبت‌به گذشته تغییر کرده است.

محافل سیاسی اعتراف دارند که این جوشش از مسجد شروع شده و هرخانه را به یک مسجد تبدیل کرده است. یکی از نشریات صهیونیستی‌در نوزدهم بهمن سال‌۱۳۶۹ این قیام را الهامی از انقلاب اسلامی‌ایران ذکر کرده است‌» .
مقام معظم رهبری در تاریخ‌۲۷شهریور ۱۳۷۲ طی‌بیاناتی امضای سند ننگین سازش با رژیم غاصب صهیونیستی را شدیدامحکوم کرده و در فرازی از سخنان گهربار خویش فرمودند:
«در قضیه فلسطین نماینده فلسطین آن امضاء کننده حقیر، بدنام‌روسیاه و علی الظاهر فلسطینی(علی الباطنش را خدا می‌داند)نبوده‌که برود و یک چیزی را بفروشد، مگر فلسطین عرفات است، عرفات‌چکاره است که برود فلسطین را با غاصبین آن معامله کند» .

آمریکا و حذف فلسطین

رهبر معظم انقلاب اسلامى، حضرت آیت‌اللّه‌ خامنه‌اى، با بینش عمیق خود در مورد مسأله فلسطین، درباره تلاش‌هاى مقامات آمریکایى و غاصبان و مزدوران آنها براى پاک‌کردن صورت مسأله فلسطین، چنین فرمودند: «دستگاه‌هاى آمریکا و رئیس‌جمهور آمریکا، تلاش خودشان را گذاشته‌اند که مسأله فلسطین را از صورت مسایل دنیاى اسلام و خاورمیانه به کلى حذف کنند و اصلاً مسأله‌اى به نام فلسطین و آرمان فلسطین و نهضت فلسطین دیگر باقى نماند. این یکى از اهداف بسیار مهم آنهاست. هرجا که مبارزه‌اى با صهیونیست‌ها و اشغالگران و آدم‌کشان هست، مى‌خواهند آن را حذف کنند. حالا چنانچه آن را از روى کاغذ حذف کنند، مگر ممکن است انگیزه دفاع از کشور فلسطین و هویت فلسطینى از دل فلسطینى‌ها برود؟… مگر تا حالا که جوانان مسلمان در انتفاضه فلسطین یا در کشور لبنان به خاطر خدا، به خاطر مسئولیت الهى دفاع از سرزمین اسلامى، جان خودشان را به خطر مى‌انداختند، به خاطر منشور فلسطین این کارها را مى‌کرده‌اند که حالا اگر شما منشور به اصطلاح ملى فلسطین را دستکارى کردید، آنها دست بردارند؟»

پیام روز قدس

روز قدس، روز فریاد جوانان غیور امت اسلام بر ضد استکبار و غاصبان سرزمین اسلامى است. پیام روز قدس، محو اسرائیل از منطقه است. پیام روز قدس این است که مسلمانان تا نابودى اسرائیل دست از مبارزه و جهاد بر نمى‌دارند و آماده هر نوع قربانى هستند. بر همین اساس است که مقام معظم رهبرى، بر ضرورت مبارزه با رژیم اشغالگر قدس تأکید کرده، چنین فرمودند: «هریک وجب از خاک فلسطین ،یک وجب از خانه مسلمین است. هر حاکمیتى غیر از حاکمیت فلسطین و حاکمیت مسلمین بر کشور فلسطین، حاکمیت غاصب است. حرف، همانى است که امام راحل عظیم الشأن فرمود: اسرائیل بایستى محو بشود. … بحث، بحث یهودى ستیزى نیست ؛ مسأله، مسأله غصب خانه مسلمین است».
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، می‌فرمایند:
«هر یک وجب از خاک فلسطین، یک وجب از خانه مسلمین است . هر حاکمیتی غیر از حاکمیت فلسطین و حاکمیت مسلمین بر کشور فلسطین، حاکمیت غاصب است . حرف، همانی است که امام راحل عظیم الشان فرمود: اسرائیل بایستی محو بشود … . بحث، بحث‌یهودی ستیزی نیست . مساله، مساله غصب خانه مسلمین است .»
منابع:
۱ . ماه نامه پاسدار اسلام شماره ۲۲۳، سیری درتاریخ سیاسی فلسطین و چگونگی غصب آن.
۲٫ ماه نامه گلبرگ شماره ۵۶، جمعه آخر(روز جهانی قدس).

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*